Kriitikud kiidavad: südamlik «Valgekihv» elustab ekraanil Jack Londoni sajanditaguse hundiromaani

«Valgekihv»

FOTO: kaader treilerist

Jack Londoni 1906. aastal avaldatud samanimelisel romaanil põhinev täispikk animafilm «Valgekihv» jutustab ülemaailmselt tuntud loo ümber erakordselt maalilises vormis.

Film jutustab indiaanlaste maadel kasvanud tugevast, targast, truust ja erakordselt kaunist hundist Valgekihvast, kelle soontes veidi ka koeraverd voolab. Püüdes kohaneda erinevate tingimustega, mis elu kaasa toob, satub hunt indiaanlase, Halli Kopra kätte, kes viib ta oma külla.

Ometi saab Halli Kopra küla Valgekihvale vaid ajutuseks koduks, sest peagi müüakse loom petukombel hoolimatule ja julmale ebaseaduslike koeravõitluste korraldajale. Valgekihv on sunnitud oma elu eest võitlema ja inimeste julmuse all kannatama. Teda treenitakse vägisi kuulsaks võitluskoeraks, kuid uhke ja väärikas neljajalgne otsustab võitlustel mitte osaleda. Kas Valgekihv suudab vangistusest vabaneda?

Animaator Alexandre Espigares, kes on kaasa löönud sellistes Hollywoodi kinoprojektides nagu «Raudmees 3», «9», «Lustakad jalakesed 2» ja saanud 2013. aastal Oscari parima lühianimatsiooni kategoorias «Hr Hublot'» eest, debüteerib «Valgekihvas» režissöörina.

Prestiižikal Sundance'i filmifestivalil sai see film kõrgeid hinnanguid nii asjaarmastajate kui ka professionaalide poolt. Viimased kiitsid animatsiooni ebatüüpilist kasutamist ja esimesed tundelist lugu, mis kutsub esile ainult kõige meeldivamaid emotsioone.

Eriti jõulise vaatamiselamuse saavutamiseks oli tarvis tervet leidlike animaatorite meeskonda, kes lõid selle loo fantaasiast ja tegelikkusest läbi põimunud keskkonna. Selle tulemusena saavad vaatajad nautida uskumatuid vaateid, millistega ei saa uhkustada ükski teine Hollywoodi projekt.

Apollo Kinodes alates 28. detsembrist 2018.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles