Karm ja humoorikas «Sistersi vennad» kannustab vesternifänne kinno püssirohuselt mehise linalooga

«Sistersi vennad»

FOTO: Estonian Theatrical Distribution OÜ

Patrick DeWitti romaanil põhinevas ning kriitikute poolt kiidetud uutmoodi vesternis «Sistersi vennad» (The Sisters Brothers) seiklevad 19. sajandi keskpaiga Ameerika kõrbetes kurikuulsad vennad Eli ja Charlie Sisters... kes pole kindlasti mitte õed.

Tulipäine napsuvend Eli (John C. Reilly) ja mõtlik romantik Charlie (Joaquin Phoenix) om pidurdamatud lindpriidest vennad, kes on oma vihatud isalt pärinud naeruväärse perekonnanime ja töö hirmuäratavalt kurikuulsa bossi Commodore'i juures, mis kujutab endast pättide ja varaste tagaajamist. Kartmatud, küünilised ja vägivaldsed kauboid jälitavad leidlikku kullakaevajat Hermanni (Riz Ahmed), kes on jõudnud äraostetavale detektiivile John Morrisele (Jake Gyllenhaal) augu pähe rääkida, et too aitaks teda ühes kummalises eksperimendis.

Jacques Audiard («Prohvet») jätkab Kuldse Palmioksa võitnud «Dheepani» järel omapärase, nutika ja paeluva vesterniga, mis võitis Veneetsia filmifestivalil parima režii Hõbelõvi. Ameerika Metsik Lääs on meisterlikult taaselustatud Rumeenias, kasutades jõulisi lahinguvõtteid, hobustel tagaajamisi, karmi kohtumist karuga, valusaid lõksulangemisi, hingepuistamishetki ja lustlikke nalju.

1952. aastal sündinud lavastaja õppis Sorbonne'is filosoofiat ja kirjandust ning töötas teatris, enne kui hakkas 1980ndate keskpaigas stsenaariumeid kirjutama. Ta on mitmekordne Césari ja BAFTA tiitli omanik, võitnud Cannes'is auhinna filmide «Prohvet» (2010) ja «Dheepan» (2015) eest ning kandideerinud parima võõrkeelse filmi Kuldgloobusele filmiga «Rooste ja luu» (2012).

Apollo Kinodes alates 14. detsembrist 2018.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles