Põnev kava: Läheb krabamiseks! Algava PÖFFi kogu filmivalik sai üles ning piletid müüki

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Põhivõistlusprogrammi kuuluv «Ärkamine» (Awaken)

FOTO: PÖFF

Kuula artiklit

Pimedate Ööde filmifestival toob tänavu oma põhiprogrammis ekraanidele 212 filmi 80 riigist. Kõigile seanssidele on võimalik alates tänasest osta ka pileteid. PÖFF leiab tänavu aset 16. novembrist 2. detsembrini. 

Tallinnas ja Tartus aset leidval A-klassi festivalil on viis võistlus- ja kümme eriprogrammi. Üle mitme aasta on kavas Balti filmide võistlus ja esimest korda eriprogramm «Signatuurid», kuhu on kogutud PÖFFile oluliste filmikunsti suurmeistrite värsked linateosed. Kokku on kavas 23 maailma, 30 rahvusvahelist ja 15 Euroopa esilinastust.

Näha saab maailma kõige tuntumate festivalide auhinnatöid, sealhulgas Cannes´is Kuldse Palmioksa võitnud Hirokazu Kore-eda filmi «Poevargad» ja parima režissööri tunnustuse pälvinud Pawel Pawlikowski filmi «Külm sõda», samuti selliseid festivalimenukeid nagu Julian Schnabeli «Igaviku väravas», Gaspar Noé' «Kliimaks», Sergei Loznitsa «Donbass» või Jacques Audiard´i «Sistersi vennad».

Tallinna on oodata üle 300 filmitegija, teiste seas esitlevad oma filme Amos Gitai, Vitali Manski ja Peter Strickland.

Festival avatakse suurejoonelise filmikontserdiga, kus ERSO, kammerkoor Voces Musicales ja Tallinna muusikakeskkooli poistekoor Joseph Trapanese´i juhatusel saadavad Tom Lowe´i filmi «Ärkamine» linastust.

PÖFFi paketid ja passid on saadaval kodulehel www.poff.ee ja festivali ajal PÖFFi info- ja piletikeskustes.

Vaata programmi siit.

Tagasi üles