Hollywoodi näitlejatega küüditamisfilm «Tuhk lumel» räägib noore leedulanna purustatud noorusest

«Tuhk lumel»

FOTO: kaader treilerist

Leedu ja Ameerika Ühendriikide koostöös valminud valulik draama «Tuhk lumel» räägib ära ka eestlasi traagiliselt puudutanud juuniküüditamise loo läbi noore neiu silmade.

1941. aastal valmistub viieteistkümneaastane Lina (Bel Powley, «Carrie Pilby») kunstikooliks, esimesteks kohtamisteks ja kõigeks, mida suvel on pakkuda. Ent ühel ööl tungib Nõukogude salapolitsei nende koju ning küüditab Lina koos ema ja noorema vennaga. Nad saadetakse Siberisse. Lina isa eraldatakse perekonnast ja mõistetakse vangilaagris surma. Kõik on kadunud.

Lina võitleb kartmatult elu eest, tõotades endale, et kui ta jääb ellu, mälestab ta oma lähedasi ja tuhandeid endasuguseid, jäädvustades nende läbielatu joonistustes ja kirjutustes. Ta riskib kõigega, pannes oma sõnumid kunsti keelde, lootes, et need jõuavad vangilaagrisse ja annavad isale teada, et nad on elus.

Teekond on pikk ja vaevarikas. Vaid uskumatu jõud, armastus ja lootus aitavad Linal ja tema omastel ühe päeva teise järel üle elada. Ent kas ainult armastusest piisab ellujäämiseks?

«Tuhk lumel» on haarav lugu, mis võtab hinge kinni, paelub südame ja toob ilmsiks inimvaimu imelise loomuse.

Põhineb Ruta Sepetyse romaanil «Hallaaegade algus».

Apollo Kinodes alates 14. detsembrist 2018.

Film linastub novembris ka PÖFFi Balti filmide võistlusprogrammis.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Tagasi üles