Kvaliteedimärk: Loe, millega võlus õuduspõnevik «Operatsioon Overlord» ära horrorkirjanik Stephen Kingi

Kiiksuga õudusmärulis «Operatsioon Overlord», mis viib vaatajad võikasse sõjalaborisse inimeksperimente kaema, võlus ära maailma ühe tunnustatuima horrorautori Stephen Kingi. 

J.J. Abramsi teos, mis on avanädalavahetuse esimestel päevadel maineka filmiportaali Rotten Tomatoes kasutajatelt-kriitikutelt (hetkel) ära teenida pringi 89%-lise reitingu, olla kirjaniku meelest varajase Steven Spielbergi masti hirmus-lõbus film. Ühesõnaga hea film, mida ta kindlasti ei soovita maha magada:

Stephen King (2017)

FOTO: Mark Lennihan / AP / ScanpixSuperprodutsent J.J. Abramsi uusim kiiksuga õudusmärul «Operatsioon Overlord» (Overlord) pakub ohtralt hirmujudinaid ja põnevust ning seda kõike õõvastavas ajaloolises kastmes.

Õuduspõneviku jubedad sündmused rulluvad lahti teise maailmasõja päevil. Vaid mõned tunnid enne Normandia dessanti laskuvad Ameerika langevarjurid natside okupeeritud Prantsusmaale, et viia täide missioon, mis on liitlasvägede invasiooni edu eelduseks. Nimelt on USA sõdurpoiste ülesandeks hävitada sakslaste tugipunktiks muudetud kiriku tornis asuv raadiosaatja. Maandumine plahvatuste ja kuulirahe sees on põrgulikult ohvriterohke ning retk läbi natside tugipunkti ümbritseva metsa tontlik ja pahaendeline. Teel kohtab sõdurisalk noort prantslasest külaneiut, kelle juhatusel lähenetakse sihtmärgile. Neiu kodukülas selgub, et tegemist ei ole päris tavalise natsipunkriga, vaid kiriku all asuvas salapärases meditsiinilaboris toimuvad kohutavad eksperimendid. Peagi satuvad ameeriklased silm silma vastu vaenlastega ning selle, kes zombie-sõjast võitjana väljub, otsustab pikk ja piinarikas võitlus.

Filmi produtsent on J.J. Abrams, kelle lavastatud on muu seas nii «Star Warsi» kui «Star Treki» ülipolulaarsed uusversioonid ning kes on alusepanijaks ka Cloverfieldi-filmide ja telesarja «Lost» müstilistele universumitele. Režissööriks on Julius Avery («Son of a Gun»).

Apollo Kinodes alates 9. novembrist 2018.

 Overlord
(2018) on IMDb

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles