PÖFF Shorts lühifilmide festival kasvatas toetajate ridu ja auhinnarahasid

PÖFF Shorts

FOTO: PÖFF Shorts

Pimedate Ööde filmifestivali kärgfestival PÖFF Shorts toob esmakordselt kokku viis Eesti animastuudiot ja ühe filmistuudio, kes esitlevad tänavuste rahvusvaheliste võistlusprogrammide auhindu. 

Rahvusvahelise animavõistlusprogrammi auhinda esitlevad animatsioonistuudiod Eesti Joonisfilm, A Film Eesti, Fork Film, BOP ja Tolm, kes panevad parimale animafilmile välja auhinnaraha 1000 eurot. Rahvusvahelise lühimängufilmi võistlusprogrammi võitjale kingib samas vääringus auhinna Eesti produktsioonistuudio Nafta.

«Meil on väga hea meel, et Eesti anima- ja filmistuudiod on otsustanud koos meiega tunnustada maailmatasemel lühifilmikunsti,» sõnas PÖFF Shortsi juht Grete Nellis.

Rahvusliku võistlusprogrammi kategoorias paneb auhinna välja Overall Eesti, mille eelmisel aastal võitis Sander Joone animafilm «Moulinet». Tudengifilmide auhindu esitlevad Sony, Eesti Kunstiakadeemia ja Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut.


Moulinet (Trailer) from Sander Joon on Vimeo.

Igat võistlusprogrammi hindab eraldi kolmeliikmeline žürii, mis koosneb rahvusvahelistest ja kohalikest filmi- ja animaprofessionaalidest. Kogu PÖFF Shortsi programm avalikustatakse 8. novembril.

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts leiab aset 20. – 28. novembrini Tartus ja Tallinnas.

Tagasi üles