Rowan Atkinson vastab intervjuus: kas Mr. Bean või Johnny English naasevad veel kunagi kinoekraanile?

«Johnny English asub vastulöögile»

FOTO: Universal Pictures

Eesti kinosid uue «Johnny Englishi» filmiga vallutav briti näitleja Rowan Atkinson sõnas hiljutises intervjuus, kuidas ta suhtuks käpardspiooni saaga veel ühte järge ning rääkis ära, kuidas karakter üldse sündis.

Johnny Englishi tegelaskuju põhineb tegelasel, kelle Atkinson kujundas 90ndate alguses Barclaycard krediitkaardi telereklaami jaoks. Näitleja tõdes intervjuus Colliderile, et poleks toona eales uskunud, et tegelaskuju võiks kunagi n-ö massidesse minna, eriti veel aastakümneid hiljem.

Vaata reklaami, millest võrsus Johnny English:

«Esimene film tuli ju alles 2002, kuigi krediitkaardireklaam tuli välja aastal 1992. Seega oli Johnny Englishil üsna kummaline karjäärikäik. Ma ei tea, et reklaamidest oleks võrsunud veel edukaid filmifrantsiise, kuid sellel mingil põhjusel õnnestus. Eks nii ole paljude karjääride puhul (minu oma puhul ka), et teed lihtsalt seda, mis parasjagu õige tundub,» ütles Atkinson. 

Tulevikku näitleja enda sõnul kuigi palju ei vaata. «Mõtlen vaid sellele, mis võiks olla järgmine nauditav ja edukas asi, mida proovida. Nii hoiad end elusana ja avastad maailma võimalusi.» Hetkel plaanib näitleja aja maha võtta ning «mitte midagi teha». 

Kuigi Rowan Atkinsoni surematud Mr. Bean ja Johnny English on vaieldamatult menukad, siis tulevikus mees neid pigemini enam kinoekraanile ilmumas siiski ei näe. «Lähiajal kindlasti mitte, kuid samas on mul alati pärast filmi väljatulekut selline tunne, sest promotuuride keskel mõtled vaid sellele, et saaks see juba kord läbi. Olen selle filmi kallal töötanud jutti ju kaks ja pool aastat ning pean veel vaid paar nädalat veel vastu pidama. Seega ei ole mul mingit tahtmist hetkel järgmise filmi peale mõelda. Kunagi ei maksa öelda «ei iialgi», aga tõenäoliselt ei tule enam kummastki filmi,» nentis näitleja. 

 

«Johnny English asub vastulöögile»

FOTO: Universal Pictures

«Johnny English asub vastulöögile» (Johnny English Strikes Again) on seitse aastat oodatud järg maailma ühe tuntuima koomiku Rowan Atkinsoni ülimalt saamatu briti superangendi filmide seeriale.

See on ülemeeliku action-komöödia seeria kolmas peatükk, kus fännide poolt armastatud Rowan Atkinson naaseb kinoekraanidele kehastama brittide kuulsaimat natuke napakat eriagenti.

Kui 2003. aastal kinodes jooksnud esimeses filmis tuli käpardspioonil tabada kroonjuveelide vargad ning järjes (2011) rinda pista mõrtsukatega, siis kolmas seiklus teeb Johnny Englishist Inglismaa ainsa lootuse. Pärast seda, kui küberrünnak paljastab kõik briti luureagendid, ei jää salateenistusel muud üle, kui tuua pensionipõlve ja õpetajatööd nautiv Johnny English tagasi luureridadesse ning loota, et tegelinskil vaatamata nigelatele spioonioskustele jätkuvalt õnne ja nutti on ning riik saab kurja häkkeri käest päästetud.

Tagasi ametisse kutsutuna hüppab English pea ees sündmuste keerisesse – tema ülesandeks saab tabada küberrünnaku eest vastutav ajugeeniusest häkker. Olles mees, kel jääb sageli oskustest vajaka ning varustatud vaid analoog-maailma meetoditega, peab Johnny English oma missiooni edukaks täideviimiseks ületama moodsa tehnoloogia poolt seatud takistused.

Nimelt on asjad Johnny eelmisest missioonist saati palju muutunud – relvad ja riistad on välja vahetanud nutitelefon ning võimsad sportautod on asendunud hiirvaiksete elektriautodega. Kui alguses on English hämmingus, siis peagi leiab kõigutamatu enesekindlusega varustatud härrasmees endale omase lähenemisviisi otsustades, et parim vastane moodsa digikurjami maha võtmiseks ongi just temasugune täielik analoogmees. Vana armas Aston Martin saab tolmust puhtaks pühitud, eksoskelett ja magnetsaapad välja otsitud ning koos keldrikantselei sügavustest vabastatud ustava partneri Bough'ga haarab Johnny härjal sarvist. Kas «Inglismaa viimast lootust» saadab täielik triumf või fataalne fiasko, see selgub juba kinosaalis.

Meeleheitel peaministrina teeb Rowan Atkinsoni kõrval meeleoluka huumorirolli Emma Thompson. Võrgutava ametikaaslasena näeme ka teistes spioonifilmides kuulsust kogunud Olga Kurylenkot. Johnny kuuleka kamraadina astub üles Ben Miller ning maailma üle tehnoloogilist võimu ihaldavat kurjategijat mängib aga Jake Lacy. Režissööriks on televisioonis komöödiasarjadega tuntust kogunud David Kerr. Ka seekord on stsenaariumi autoriks eelmistegi Johnny Englishi filmide stsenaariumid kirjutanud William Davies.

Apollo Kinodes alates 19. oktoobrist 2018.

 Johnny English Strikes Again
(2018) on IMDb

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles