Filmimusa: Albumitäis Oscari-sahinaid! «Täht on sündinud» heliriba võlub esimestest nootidest

«Täht on sündinud»

FOTO: Albumikujundus

Täna jõuab rahvusvahelisse kinolevisse Bradley Cooperi režissööridebüüt «Täht on sündinud» (A Star Is Born), mille peaosas näitleja ise kõrvuti popartisti ning laulukirjutaja Lady Gagaga. Filmiga koos avaldati albuminaka filmi originaalmuusika, mis (küll abijõududega koos) kirjutatud ja esitatud samuti Cooperi ja Gaga poolt. 

Albumil teevad kaasa mitmed tuntud muusikud ja produtsendid, teiste seas Lukas Nelson, Jason Isbell, Mark Ronson ja Andrew Wyatt (Miike Snow). Kuulata saab albumit Spotify ja Apple Music teenustes. Heliriba teeb eriliseks asjaolu, et muusikapalad vahelduvad dialoogide ning muude stseenidega filmist.

Kogu heliriba kahtlemata võimsaimaks looks «Shallow», mida esitatakse filmi kõige olulisemas stseenis. Kõigi oletuste kohaselt kandideerib pala ka Oscarile.

«Täht on sündinud» filmis astuvad üles neljakordne Oscari-nominent Bradley Cooper («Ameerika snaiper», «Ameerika afäär», «Õnneteraapia») ja Oscarile kandideerinud muusikastaar Lady Gaga, kes teeb selles filmis oma esimese peaosa. Cooper teeb selle filmiga oma debüüdi lavastajana.

Traagilise armastusloo uusversioonis (tegu on klassikalise Hollywoodi kuulsuselooga, millest on tehtud eelnevalt juba kolm filmi) mängib Cooper Jackson Maine'i, kantrimuusikastaari, kes on parasjagu allakäigu äärel, kui ta avastab andeka tundmatu muusiku Ally (Gaga). Jack juhib Ally rambivalgusesse ning paneb aluse tema tähelennule. Ally edukast karjäärist hoolimata varjutab nende suhet Jacki jätkuv võitlus oma sisemiste deemonitega.

Apollo Kinodes alates 5. oktoobrist 2018.

 A Star Is Born
(2018) on IMDb

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Tagasi üles