«Põrgu Jaan» viib müstilisele rännakule sõjast, katkust ja näljast räsitud Eestisse

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

"Põrgu Jaan"

FOTO: Homeless Bob Production

Oktoobri alguses saab kinodesse vaatama minna Eesti Vabariigi saja aasta juubeli puhul valminud ürgeestlaslikku fantaasiasegust müsteeriumi «Põrgu Jaan», mis on inspireeritud Põhjasõja-järgsetest süngetest aegadest, kus rahvast on aastaid rõhunud sõda, nälg ja katk. 

Saladusliku põnevusloo peategelane on Jaan (Meelis Rämmeld), kes leitakse mererannalt teadvusetult. Jaan ei mäleta oma minevikku. Ta on võõras niihästi iseendale kui ka inimestele enda ümber. Juhuse tahtel asub Jaan elama paruni (Andres Lepik) juurde kohalikku mõisahoonesse, kus mõni aeg tagasi on aset leidnud õõvastav kuritöö. Ajapikku hakkavad ilmnema vihjed salapärase võõra tausta ja varasemate tegude kohta. Mida teha, kui selgub, et sa oled keegi, kes sa olla ei taha?

Filmi autor Kaur Kokk on lõpetanud Balti Filmi- ja Meediakooli ning paistnud nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt silma edukate lühifilmide autorina. «Põrgu Jaan» on tema mängufilmidebüüt.

«Põrgu Jaani» taga seisab sama produktsioonifirma, kes tõi vaatajateni auhinnatud «Novembri» ja «Sügisballi»: filmi produtseeris Katrin Kissa ja selle operaatoritöö tegi Mart Taniel, keda tunnustati aastal 2018 Hollywoodis ühe maailma kõige prestiižikama operaatoritöö auhinnaga ASC Spotlight Award.

Osades astuvad üles Meelis Rämmeld, Andres Lepik, Pääru Oja, Peeter Volkonski, Adele Taska, Egon Nuter, Villu Kangur, Anne Türnpu jt.

Apollo Kinodes alates 5. oktoobrist 2018. Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Vaata filmi treilerit:

Tagasi üles