Sügise suurfilm: «Bohemian Rhapsody» äratab Freddie Mercury üliandeka noore näitleja näol uuesti elule

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

2. novembril jõuab Eesti kinopubliku ette üks vahest suuremaid eluloofilme, mis viimastel aastatel vändatud: «Bohemian Rhapsody» toob ekraanile loo legendaarsest ansamblist Queen, nende muusikast ja nende ikoonilisest juhtfiguurist Freddie Mercury'st.

Tutvustamist mitte vajav Mercury oli kultuurilise revolutsiooni ja ajastu vaimu kehastus ise, kes defineeris rokkmuusika enda järgi ümber, purustades seejuures igal sammul stereotüüpe ning ühiskondlikke tavasid, tõustes väljateenitult üheks meie planeedi kõigi aegade suurimaks ning originaalsemaks meelelahutajaks.

Film toob vaatajani Queeni tähelennu muusikataevasse ning samuti siseheitlused, mille põhjuseks Mercury kontrollimatu elustiil. Pealtnäha ületamatud raskused suudetakse koos siiski ületada ning tulemuseks on ansambli triumfaalne taasühinemine maailma kõigi aegade suurimal heategevuskontserdil Live Aid, kus ravimatu haigusega silmitsi seisev Mercury teeb bändi rokkmuusika ajaloo ühe legendaarseima etteaste, tsementeerides ansambli pärandi igaveseks muusikaajalukku.

Freddie Mercury't kehastab eluloofilmis hämmastava rolli tegev 37-aastane Egiptuse päritolu Ameerika näitleja Rami Malek, kes mõjub ekraanil kui kadunud megaartist ise. 

Apollo Kinodes alates 2. novembrist 2018. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Ootusärevus on juba nõnda suur, et 20th Century Fox on välja lasknud juba kaks treilerit, millest soovitame kindlasti mõlemad ära vaadata, kuna kumbki avab filmi eri küljest:


Tagasi üles